top of page

Minint Pasaulinę Vandens dieną, mokykloje vyko praktinė laboratorija „Vandens diena kitaip“, kurios  metu chemijos mokytoja R. Poškienė 5-10 klasių mokinius kvietė trumpam sugrįžti į vaikystę ir atlikti žaismingus eksperimentus su vandeniu. Norėdami dalyvauti laboratorijoje, mokiniai turėjo patys sužinoti, kaip tuos eksperimentus atlikti ir kaip juos įdomiau pristatyti mokyklos bendruomenei.

5-10 klasių mokiniai, apsivilkę apsauginiais rūbais, kaip tikri chemikai, kibo į darbus. Piešė pavasarinius peizažus vandens lašeliais, atliko bandymą su vandeniu ir pieštukais.  Išsiaiškinę, kas yra kapiliarų efektas, mokiniai pademonstravo eksperimentus  „vaikštantis vanduo“, „spalvoti kopūstai“. Žinodami, kad skirtingos koncentracijos vanduo nesimaišo, sukūrė įspūdingą spalvotą bokštą, kuris traukė ne vieno mokinuko akį.

Didžiausią įspūdį paliko eksperimentas „ugnikalnis“, kurio metu suformavę „ugnikalnio kraterį“, supylę reikalingas medžiagas, mokiniai stebėjo galingą ugnikalnio išsiveržimą.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, minėdami vandens dieną, surengė „Baladienį“, kurio metu aiškinosi, kaip ir kur susidaro balos, o drąsiausi šoko į vandenį  ir  išmatavo jo gylį.

Mokiniai buvo sužavėti, kad naudojant buityje esančias medžiagas, galima atlikti tiek įdomių ir nesudėtingų bandymų, kurie skatina domėtis gamtos mokslais. Juk taip ugdomos gamtamokslinės kompetencijos, asmeninė atsakomybė už aplinkos išsaugojimą, savo ir kitų sveikatos tausojimą.

bottom of page