top of page

Vasarai prasidėjus, birželio 1–7 dienomis, Pabiržės pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams.

   Labai svarbu, kad į projektą įtraukti mokiniai iš socialiai remtinų šeimų. Užimtumas vasarą reikalingas visiems vaikams, tačiau labiausiai tiems, kuriems mokykla yra dažnai vienintelė galimybė sužinoti ir pamatyti kažką nauja.

   Dvidešimt mokinių susirinko į stovyklą „Smalsučiai“, kur jų laukė Pabiržės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos: Asta Klevienė, Gražina Girdžiuvienė, Daina Balčiūnienė ir Irena Staskonienė. Laukė ir pina įdomių užsiėmimų programa, skirta vaikų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose.

   Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, ugdyti fizinį aktyvumą, muzikalumą, meniškumą, meilę gamtai ir grožiui, supažindinti su Pabiržės apylinkių kraštovaizdžiu, įžymiomis vietomis.

   Vasaros stovyklos „Smalsučiai“ dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, sprendė kryžiažodžius, kūrė meninius darbelius, šoko, dainavo, bet ir vyko į ekskursijas.

   Stovyklos atidarymo dieną, birželio 1, paminėjome vaikų gynimo dieną. Prisiminėme vaikų teises ir pareigas, piešėme bendrą, ilgą plakatą tema „Vaikystė“. Juo papuošėme pirmo aukšto koridorių. Po to laukė smagi „Beždžioniukų“ diskoteka. Muzikiniais gebėjimais nustebino dainuodami „Karaoke“.

   Kitos dienos šūkis buvo –„Sportuoju – augu sveikas“ Poilsis ir žaidimai buvo gryname ore ir sporto salėje. Vaikai ne tik pasivaržė sportinėse rungtyse, bet gavo gerų emocijų, mokėsi draugiškumo, vieningai dirbti komandoje.

   Trečią ir ketvirtą dienas skyrėme kelionėms. Aplankėme seniausią Pabiržės namą – muziejų. Išlikusią klėtelę, kurioje įrengtas parapijos muziejus su gausia buities ekspozicija. Ją maloniai pristatė klebonas Vytautas Dagelis.

   Aplankėme Karajimiškio kraštovaizdžio draustinį. Saugomus gamtos paveldo objektus – smegduobes .

   Lankėmės prie Likėnų biologinių vandens valymo įrenginių. Vaikai daug klausimų pateikė darbuotojams, kurie rūpinasi, kad nuotekos neterštų aplinkos. Stebėjo vietą, iš kurios imamas purvas gydymui. Stovyklautojai stebėjosi, kad dažnai dviračiais pravažiuoja pro šalį, žino šias vietas, bet niekada nesusimąstė – Kam jos skirtos? Kodėl reikalingos? Kaip prižiūrimos? Grįžę į mokyklą, vaikai atliko tyrimus ir bandymus su vandeniu. Tai aktyvi veikla, kurios metu mokiniai kaupė patirtį, diskutavo, mokėsi kritiškai mąstyti, spręsti problemas.

   Ilsėdamiesi po aktyvios veiklos, mokytojų padedami, vaikai pasigamino dovaną Tėvo dienai, kurią su pasididžiavimu nešė namo.

   Paskutinę stovyklos dieną mokiniai savo sumanumą demonstravo viktorinoje – protmūšyje  „Kas? Kur? Kada?“ Džiaugėsi grupiniu darbu, pasiektais rezultatais, prizais. Stovyklą uždarėme smagia diskoteka.

   Apibendrinus veiklą, galime teigti, kad užsibrėžti tikslai ir uždaviniai įgyvendinti. Vaikai puikiai ir saugiai praleido laiką, mėgaudamiesi jiems suplanuota veikla, pažino ir išmoko nauja.

   Linkime geros ir saugios likusios vasaros. 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Klevienė

bottom of page