Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė šventė  dvidešimties metų sukaktį, ir Asociacija Norden vėl pakvietė bibliotekas bei mokyklas leistis į naujas literatūrines patirtis. Tamsėjančiomis lapkričio 14-20 dienomis vaikus, jaunuolius ir suaugusiuosius visose Šiaurės ir Baltijos šalyse suvienijo šiaurietiška knyga. Skaitymas balsu vaikams ir jaunimui – Auštant – vyksta 9 valandą ryto. Skaitymai suaugusiems – Sutemų valanda – organizuojami 19 valandą vakaro. Žinoma, šį laiką galima priderinti pagal poreikį. Šių 2016-ųjų metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema yra Ateitis Šiaurės šalyse, tad šis motyvas atsispindi visose skaitymui balsu parinktose knygose. Ateitis – tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi prisibijome – o gal ateitis yra tiesiog visa ko mišinys. Stiano Hūlės (Stian Hole) „Garmano vasara“ -tai knyga apie Garmaną, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Pas Garmaną svečiuojasi trys senos tetulės, ir paaiškėja, kad toli gražu ne vien vaikai turi rūpesčių dėl ateities.

Pirmadienio, antradienio ir trečiadienio rytais į biblioteką rinkosi mūsų mažiausieji: pirmokai, antrokai ir trečiokai. Vaikai buvo supažindinti su Šiaurės šalių bibliotekų  savaitės tradicijomis, apžiūrėjo bendraamžių piešinius. O tada žvakių šviesoje klausėsi pasakojimo apie šešiametį Garmaną... koks paradoksas: sėdėdami prie žvakių, kompiuterio ekrane žiūrėjo puikias šio kūrinio iliustracijas, kalbėjo apie savo baimes... Šį kūrinį skaitė ir penktokai su gimtosios kalbos mokytoja Rasa. Mokinius nustebino toks atviras, o kartu ir šmaikštus pasakojimas apie baimes, iliustracijų įtaigumas.

Savaitė su šiaurės šalių knyga baigėsi, bet įspūdžiai apie mažąjį Garmaną ir jo baimes dar ilgai išliks mažųjų skaitytojų mintyse.

Show More

 Biržų rajono Pabiržės pagrindinė mokykla, Likėnų g. 10, Pabiržės mst., 41382, Biržų rajonas.Tel.: 8 450 59195, E-paštas  mokykla@pabirzes-pagrindine.lt
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now