1/1

Lapkričio mėnesio 9–15 dienomis mokyklos biblioteka tradiciškai minėjo Šiaurės šalių literatūros savaitę. Šiųmečių skaitymų tema – „Šiaurės šalys ir pasaulis“. Buvo gera  pajusti skaitytojų bendrumo ir solidarumo jausmą, skaitant tą patį kurinį tuo pačiu metu šalyse aplink Baltijos jūrą.

    Antradienio rytą, auštant, prie žvakių šviesos drauge su jaunaisiais skaitytojais – 1-2 klasių, o kiek vėliau ir su 3- 4 klasių mokiniais - susipažinome su Šiaurės šalimis, aptarėme šių metų temą. O tada skaitėme ištraukas iš paveikslėlių knygos  „Visi iki vieno“ (norv. Alle sammen teller), kurią sukūrė autorė ir iliustruotoja, norvegų rašytoja Kristina Roskifte. Į garsinius skaitymus tos pačios knygelės ketvirtadienio rytmetį pakvietėme mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučius. Apima nepakartojamas jausmas stebint, kaip spindi vaikų akys, ieškančios paveikslėliuose pasakojimo veikėjų, klausantis užsimezgusių diskusijų „apie kurį čia žmogų taip parašyta?“

    Šiaurės šalių literatūros savaitė 2020 baigėsi, pateikusi išties puikius, skatinančius mąstyti kurinius. Su nekantrumu lauksime 2021 metų šiauriečių literatūros skaitymų.

Biržų "Atžalyno" pagrindinės mokyklos Pabiržės  pagrindinio  ugdymo skyrius, Likėnų g. 10, Pabiržės mst., 41382, Biržų rajonas.

Tel.: 8 450 59195, E-paštas pabirze.mokykla@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now