top of page

Jei nekvėpuos jis – nekvėpuosime mes ir atvirkščiai. Mes neatskiriami. Žemė yra mūsų kūnas. Upės ir kiti vandenys mūsų kraujas. Teršdami juos naikiname save. Oras yra mūsų kvėpavimas. Kosmoso energijos mūsų jausmai. Nėra ribos tarp mūsų ir aplinkos, yra viena nedaloma visuma.“ D. Chopra

Visi grožimės nuostabiu kraštovaizdžiu, klausomės paukščių giesmių, miškų  ošimo. Tik ar visada gamtoje elgiamės kultūringai? Ar nenumetame šiukšlės? Ar jas rūšiuojame? Ar nedeginame žolės? Ar pasodiname medelį? Ar saugome ir globojame savo ŽEMĘ?

Mokykla – vieta, kurioje vaikai praleidžia didžiąją mokyklinio amžiaus gyvenimo dalį. Tai vieta, kurioje gamtos ugdymas turi didžiausią poveikį, nes imliausia vaiko gyvenimo dalis – vaikystė. Todėl gamtamoksliu ugdymu siekiame, kad vaikai įgytų būtiniausių žinių apie juos supančią aplinką, gamtą ir išsiugdytų reikalingų gebėjimų pažinti pasaulį. Aktyviai veiktų, atrastų, išbandytų, tyrinėtų, patirtų pažinimo ir atradimo džiaugsmą, kauptų patirtį, dalyvautų sprendžiant įvairias problemas. Vaikus mokome taikyti įgytas žinias ir gebėjimus, spręsti kasdieninio gyvenimo problemas, ugdome vaikų pasitikėjimą savo jėgomis.  Į šią veiklą įtraukiame ir tėvus, nepamirštame, kad šeima vaidina taip pat didelę įtaką vaiko ugdyme. Šeima savo pavyzdžiu padeda mokytojoms vesti vaiką gamtos pažinimo ir jos globos keliu. Kontroliuoja, kad kuo mažiau laiko praleistų prie kompiuterio ar kitoje uždaroje erdvėje. Skatina aktyviai leisti laiką gryname ore.

Pabiržės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, mokytojos ir tėvai vykdo veiklą gamtamoksline ir sveikatingumo tema. Artėjant Pasaulinei Žemės dienai, mokykloje organizavome apibendrinamąjį renginį - rajoninę gamtamokslinę dieną. Kovo 16 dieną į mokyklą sugužėjo gražus būrys ketvirtokų iš Biržų „Aušros“ (mokyt. Gražina Trečiokienė ir Rima Viederienė), Medeikių (mokyt. Genovaitė Visockienė) pagrindinių mokyklų ir Germaniškio mokyklos – daugiafunkcio centro (mokyt. Virginija Kubilienė). Atvyko Biržų miškų urėdijos atstovai, nuolatiniai mūsų rėmėjai ir pagalbininkai: Jurgita Bruniuvienė – Biržų miškų urėdijos medelyno meistrė ir Gediminas Šlikas (buvęs mūsų mokyklos mokinys)  – Biržų girininkijos eigulys.

Svečius pasveikino ir smagią programėlę pristatė mūsų mokyklos pradinukai (mokytojos Daina Balčiūnienė ir Jolanta Vasiliūnienė). Kūrybiški ir nuotaiką pakeliantys buvo svečių prisistatymai. Mūsų mokyklos ketvirtokų komanda smagiai pašoko ir padainavo sukurtą „Sveikuolių“ himną, nes tik švarioje, saugioje aplinkoje – sveiki ir mes.

Pradinių klasių mokytojos Gražina Girdžiuvienė ir Asta Klevienė pakvietė susirungti viktorinoje „Mes ir gamta“. Užvirė tikras mūšis. Smagią viktoriną lydėjo linksmas juokas, nuoširdžios šypsenos, gražios mintys ir pokalbiai, o nuotaiką saldino Rinkuškių UAB „Laigis“ gardžios bandeles bei pyragėliai. Dalyvių žinios buvo tokios puikios, kad komisijos nariai turėjo pateikti papildomų klausimų, padedančių išsiaiškinti  pačius geriausius.  Iš penkių komandų geriausią žinių bagažą turėjo Medeikių pagrindinės mokyklos ketvirtokai.

Po viktorinos mokiniai linksminosi diskotekoje, o mokytojos, Biržų miškų urėdijos atstovai dalinosi patirtimi , diskutavo prie apskrito stalo.

Už dalyvavimą viktorinoje, piešinių parodoje – konkurse „Miško pasaka“ mokiniai ir mokytojos apdovanoti padėkos raštais ir diplomais, rėmėjų MB “Miškai“ įsteigtomis dovanėlėmis.

Mokiniai savo veikla priminė, kad Žemei reikalinga žmonių pagalba ir jai padėti galime visi kartu.

Jei mes sugebėsime atverti vaikų akis į nuostabų pasaulį, jei pavyks, anot sociologų „užprogramuoti“ vaiko širdyje požiūrį, kad „gamta – visų namai“ ir bendrauti su ja reikia tik dorai, sąžiningai, pagarbiai, tada suaugęs žmogus nepaliks jai žaizdų.  Pabiržiečiai myli gamtą, nes gamta juos šildo, moko ir augina! Tikimės, kad ši meilė apsigyvenusi ilgam jų širdyse, ir toliau gražiais darbais stiebsis aukštyn.

 Pabiržės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Klevienė

bottom of page