top of page

Gruodžio 21d. Pabiržės pagrindinėje mokykloje vyko Kalėdinis karnavalas 5-10 klasių mokiniams. Kadangi šiuos metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė etnografinių regionų metais, tokia renginio tema buvo pasirinkta siekiant dar kartą parodyti mokiniams, kokiame unikaliame ir be galo gražiame krašte mes gyvename, priminti mūsų tautos tradicijas, papročius.  

Ankstyvą rytą tautiniais rūbais pasipuošusios aukštaitės (geografijos mokytoja  A. Kaminskaitė ir lietuvių kalbos vyr.mokytoja G. Andriliūnaitė) visus 5-10 klasių mokinius sukvietė į mokyklos Aktų salę. Trumpai papasakojusios, ko gi čia visi susirinko, renginio vedėjos užuot pasakojusios apie Lietuvos etnografinius regionus, nutarė paklausinėti pačius mokinius ir taip išsiaiškinti, kurie gi geriausiai pažįsta savo kraštą. Taigi, pirmoji karnavalo dalis – viktorina. Jos metu kiekvienos klasės mokiniai atsakinėjo į klausimus, kurie reikalavo ne tik istorijos, lietuvių kalbos, bet ir geografijos žinių. O kad viktorina neprailgtų, mokinius ir visą mokyklos bendruomenę linksmino Kučgalio kaimo kapela.

Įveikę pirmąjį etapą, mokiniai buvo pakviesti pasitikrinti ar gerai orientuojasi aplinkoje, ar geba bendradarbiauti ir vieni kitų klausyti. Juk būtent to ir reikia kelionėse. Kiekvienai klasei buvo įteikiamas mokyklos planas su pirmąją užuomina, kur rasti tolesnę nuorodą. Taip sekdami nuorodomis ir atlikdami įvairiausias užduotis, mokiniai turėjo surasti paslėptą Kalėdų senelio lobį.

Po ilgų ir be galo atkaklių paieškų, mokiniai sugrįžo į Aktų salę, kur juos pasitiko renginio vedėjos. Iššifruoti nuorodas pavyko ne visoms klasėms, bet mokiniai nenusiminė ir toliau smagiai sukosi ratelyje, dainuodami liaudies dainas. Bet kur gi žadėtasis lobis? Bedainuojant ir bešokant, mokyklos kieme pasirodė Kalėdų senelis su didžiuliu maišu ant pečių.

Sulaukę Kalėdų senelio, mokiniai buvo pakviesti pradėti kelionę po Lietuvos etnografinius regionus. Kadangi reikiamų žinių mokiniai pasisėmė viktorinoje, kelią surasti išmoko ieškodami Kalėdų senelio lobio, pats metas iš arčiau apžiūrėti Lietuvos apylinkes. Kiekviena klasė turėjo pristatyti pasirinktą etnografinį regioną.

Taigi, kelionė prasidėjo nuo pažinties su Mažosios Lietuvos regionu. 7-tos klasės mokiniai paruošė pristatymą apie šio krašto savitumą, tradicijas. Tarmiškai skaitė anekdotus. 6-tos klasės mokiniai pakvietė visus apsilankyti Žemaitijoje. Toliau buvo aplankyta Suvalkija. 8-tos klasės mokiniai suvaidino ir kartu papasakojo šmaikščią istoriją, kodėl suvalkietis skūpu vadinamas. 5-okai, pristatydami grybų ir dainų kraštą – Dzūkiją, sudainavo dainą. Na, o 9-tos klasės mokiniai nuotaikingai sušoko aukštaičių liaudies ratelį „Malūnėlis“. 10-okams buvo skirta ypatinga užduotis, jie turėjo pristatyti vieną seniausių tautinių mažumų, gyvenančių Lietuvoje – karaimus. Mokiniai pasakojo apie šią tautą, pademonstravo jų tautinių drabužių savitumą, merginos pašoko karaimų liaudies šokį. Galiausiai pademonstravo nuotaikingą filmuką apie kibinų gamybą.

Po tokios ilgos, tačiau smagios kelionės, visus mokinius artėjančių švenčių proga pasveikino Kalėdų senelis ir įteikė po maišelį saldainių. Saldainiais buvo apdovanoti ir žiūrovai, kurie išdrįso gražiai padeklamuoti eilėraštį Kalėdų seneliui. Kelionę po Lietuvos etnografinius regionus užbaigė Kučgalio kaimo kapela, kuriai vos užgrojus visi mokiniai vėl smagiai sukosi ratelyje, mėgaudamiesi gyvai atliekama muzika. Padėkoję svečiams ir išlydėję Kalėdų senelį, mokiniai grįžo į savo klases, kur toliau tęsė linksmybes.

Renginio metu mokiniai ne tik geriau pažino etnografinius Lietuvos regionus, bet ir pademonstravo savo kūrybiškumą, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti vieni su kitais. Vaikai rodė menines kompozicijas, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, dainavo, šoko, o patys aktyviausieji turėjo galimybę ir tarpusavyje pasivaržyti. Kalėdinis karnavalas mokiniams neprailgo, visi džiaugėsi, kad renginyje nestigo nei veiklos, nei pramogų.

bottom of page