1/2

Žmogus nuo pat pirmųjų dienų tyrinėja jį supantį pasaulį. Tai nauja, nepažinta erdvė, kurioje viskas vilioja, domina, o gal kartais ir baugina.

Tyrinėjimų bei eksperimentavimo dėka vaikai lavina savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, lavėja akies - rankos koordinacija, išmoksta ilgiau išlaikyti dėmesį, ugdosi sumanumą, lavina reakciją, kaupia patirtį, diskutuoja, samprotauja, stiprina savo kritinį mąstymą, išmoksta spręsti problemas, ima geriau suvokti juos supantį pasaulį.

„- Šiam margam pasauly, man viskas įdomu.

- Kodėl dienelę keičia naktis pilna žvaigždžių?

- Kodėl žolė žalia?

- Ugnis tokia karšta?...

- Stebėsiu, tyrinėsiu ir žaisdamas dainuosiu. Apie pasaulį margą aš viską sužinosiu.“

Smagiu šokiu, dainomis ir tokiais žodžiais į susirinkusius dalyvius bei svečius kreipėsi Pabiržės pagrindinės mokyklos pradinukai (paruošė O. Cimnickaitė ir A. Klevienė).

Renginyje „Mano pirmieji tyrinėjimai“ dalyvavo „Aušros“ pagrindinės mokyklos 4c, 4b klasių mokiniai ir jų mokytojos R. Viederienė, G. Trečiokienė. Kratiškių mokyklos – daugiafunkcio centro 2 – 4 klasių mokiniai, mokytojos N. Šimonienė ir N. Baltrušaitienė. Smagu, kad pradinukų eksperimentais susidomėjo ir renginyje dalyvavo Biržų savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Gintutė Žagarienė.

    Mokiniai namie atliko momentinius ar ilgalaikius eksperimentus: augino pupeles ir morkas; gamino saulės laikrodžius; tyrinėjo kas gyvena pievoje; nustatė cukraus kiekį gėrimuose; smėlio, skaldos, molio pralaidumą vandeniui; išbandė kiaušinių tvirtumą; tyrė vandens tankį; gamino muilą. Sulaukė galutinio rezultato ir pasidalino savo sėkmėmis, nesėkmėmis.  Atlikdami eksperimentus juos fiksavo: fotografavo, žymėjo popieriaus lape savo pastebėjimus, pokyčius, darė diagramas. Tai padėjo mokiniams geriau įtvirtinti gautas žinias, jas analizuoti, daryti išvadas. Pradinukams smagiu iššūkiu tapo eksperimentų pristatymas, stengėsi kuo įdomiau pristatyti savo darbą.

    Mokytoja G. Girdžiuvienė pademonstravo kelis bandymus ir uždavė klausimus, į kuriuos mokiniai turėjo rasti atsakymus. Dalyviai gavo net namų darbų užduotį.

    Įsitikinome, kad eksperimentai suteikia apčiuopiamą naudą sėkmingam vaiko ugdymuisi: stiprina kalbos, matematinius, pažinimo, socialinius, sveikatos stiprinimo bei meninius įgūdžius.

 Biržų rajono Pabiržės pagrindinė mokykla, Likėnų g. 10, Pabiržės mst., 41382, Biržų rajonas.Tel.: 8 450 59195, E-paštas  mokykla@pabirzes-pagrindine.lt
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now