Mokykla gavo  laišką iš rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos su žinia, kad  nuo spalio mėnesio čia pradėjo  savanoriauti labai iniciatyvi ir maloni, kupina idėjų ir minčių, mergina iš Rusijos.  Daria Bolokhova atvyko iš Sankt - Peterburgo, kur baigė ekonomikos ir vadybos studijas. Dirbdama mūsų miesto bibliotekoje, Daria parengė edukacinių užsiėmimų mokykloms programą, kurios esmė - rusų kalbos populiarinimas ir tobulinimas.

Mano pirmasis susitikimas su Daria įvyko  Pačeriaukštės P. Poškaus  pagrindinėje mokykloje rusų kalbos mokytojų metodinėje konferencijoje „ II-osios užsienio kalbos (rusų)  mokymas mokykloje: tradicijos ir novacijos“. Čia ji skaitė pranešimą „Kaip sudominti vaikus rusų kalba“. Renginio metu susitarėme dėl mokinių susitikimo.

Gražų kovo 8-osios rytą 15 mokinių grupė išsiruošė  į miesto viešąją biblioteką. Mokiniams buvo nedrąsu, ar suprasime ką kalba mergina iš Rusijos, ar papasakosime jai apie save...

 Darios pasisveikinimas lietuviškai ir malonus pakvietimas į salę visus nuteikė gražiam ir atviram bendravimui. Savanorė trumpai prisistatė ir paprašė, kad tą patį padarytų ir kiekvienas mokinys. Vaikai gavo puikią galimybę pabendrauti užsienio kalba, pajausti, kad gali kažką pasakyti ir būti suprasti.

 Daria parodė nuotaikingą animacinį filmą apie Sankt-Peterburgo istoriją, pateikė įdomių faktų apie rusų kalbą, apie tai, kaip šios kalbos mokytis sekasi užsieniečiams. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai gavo užduotį: porose reikėjo spręsti kryžiažodį su rusiškais žodžiais. Atlikti užduotį pavyko visiems.

 Susitikimo laikas prabėgo greitai. Mokiniams patiko bendrauti su savanore. Vaikai pageidavo daugiau panašių susitikimų.

Bibliotekininkė Gintarė Petrauskienė

Show More

 Biržų rajono Pabiržės pagrindinė mokykla, Likėnų g. 10, Pabiržės mst., 41382, Biržų rajonas.Tel.: 8 450 59195, E-paštas  mokykla@pabirzes-pagrindine.lt
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now