Kaip ir kiekvieną lapkritį, taip ir šį – dalyvavome Šiaurės šalių literatūros savaitėje. 2019 metais asociacijai „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčiant 100 metų jubiliejų, per Šiaurės šalių literatūros savaitę norėta išskirti būtent skandinavų literatūros savitumą. Dėl to mokinių skaitymams buvo siūlytos A. Lindgren „Pepė Ilgakojinė“ ir  Josteino Gaarderio „Sofijos pasaulis“ knygos. Šių metų tema – šventės Šiaurės šalyse.

Skaitomų knygų fragmentai atspindėjo akcijos temą ir kvietė klausytojus įsitraukti į literatūrines šventes per rašytinio žodžio magiją. O kokia šventė be vaišių? Pasinaudoję akcijos idėjomis, pabandėme pasigaminti ir unikalių skandinaviškų desertų. Tad skaitydami žvakių šviesoje, vaišinomės šiaurietiškais patiekalais. Su 1–4 klasių mokiniais „šventėme“ Pepės Ilgakojinės gimtadienį: klausėmės istorijos apie vakarėlį Viloje Vilaitėje, žiūrėjome ištrauką iš filmo apie Pepę ir valgėme saldžius vaflius, užsigerdami obuolių sultimis. Su 5 ir 6 klasės mokiniais skaitėme šią istoriją žvakių šviesoje. Buvo smagu įsivaizduoti, kad Pepė Ilgakojinė dabar būtų ne linksma pašėlusi maža mergaitė, o 70-ies metų senutė.

Su 7–10 klasių mokiniais skaitėme Josteino Gaarderio filosofinį romaną „Sofijos pasaulis“ ir nusikėlėme į penkiolikmetės Sofijos gimtadienį- filosofišką šventę sode. Skaityta ištrauka pakvietė puodeliui arbatos, pokalbiui ir krislui siurrealizmo. Klausydami pasakojimo, devintokai vaišinosi savos gamybos grenlandiškomis spurgomis, o dešimtokai valgė švedišką keptą blyną. Buvo įdomu, smagu ir skanu... Su didžiausiu nekantrumu jau laukiame kitų metų naujo literatūrinio (o gal ir ne tik?) iššūkio.

1/1

 Biržų rajono Pabiržės pagrindinė mokykla, Likėnų g. 10, Pabiržės mst., 41382, Biržų rajonas.Tel.: 8 450 59195, E-paštas  mokykla@pabirzes-pagrindine.lt
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now