Šiaurės šalių literatūros savaitė - ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. 1995 m. sugalvota ambicinga idėja su laiku išaugo į kasmetinį renginį. Mūsų mokykla kiekvieną lapkritį  noriai įsijungia į šį projektą.

Lapkričio 12 dieną auštant prie žvakių šviesos skaityti ištraukų iš Simono Strangerio  trilogijos jaunimui „Tie, kurių nėra“ susėdo devintos klasės mokiniai su mokytoja Žydrūne Klungiene. Antradienio rytą skaitė aštuntokai, trečiadienio rytmetį – dešimtokai.  Mokyklos mažiausieji taip pat susirinko į jiems skirto kūrinio pristatymą. Klausydami žiūrėjo kūrinio iliustracijas. Skaitymus  vedė mokyklos bibliotekininkė Gintarė Petrauskienė ir Pabiržės miestelio bibliotekininkė Edita Gerulienė. Vaikai klausėsi aktualaus  šių dienų pasakojimo apie patyčias ir pagrindinės herojės Lisos pastangas pasipriešinti savo skriaudėjams. Šioje istorijoje  didelis  vaidmuo teko knygai, kurią suradusi Lisa pradeda keistis. Skaitydama knygą mergaitė mokosi ypatingų dalykų: susikalbėti su gyvūnais, kovos menų ir net ... skraidyti. Šią neįtikėtiną istoriją  papasakojo Elias ir Agnes Våhlundai knygoje „Superherojų vadovas“.

Po skaitymų mokiniai aktyviai reiškė savo nuomonę apie knygų herojus, vyresnieji mokiniai žaidė emocijų žaidimus apie pasitikėjimą. Labai norėjosi, kad šiaurietiškos literatūros atspindžiai kuo ilgiau išliktų. Tad vyresniųjų klasių mokiniai sukūrė filmo kadrą pagal knygą „Tie, kurių nėra“, o jaunesnių ir pradinių klasių mokiniai piešė knygos heroję. Bibliotekoje surengta jų darbų paroda.

1/2

 Biržų rajono Pabiržės pagrindinė mokykla, Likėnų g. 10, Pabiržės mst., 41382, Biržų rajonas.Tel.: 8 450 59195, E-paštas  mokykla@pabirzes-pagrindine.lt
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now