top of page

Trečiasis Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Option variety for entrepreneurship“ patrnerių susitikimas Burgarijoje.

Lapkričio mėnesį mes, šeši Pabiržės pagrindinės mokyklos mokiniai, kartu su mokytojais dalyvavome Mokymosi visą gyvenimą Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Option variety for entrepreneurship“ jau trečiajame partnerių susitikime, kuris vyko Bulgarijoje, šalia garsaus Varnos kurorto esančiame Dobrič mieste.

Susitikimo metu aktyvios ir įdomios veiklos tikrai nestigo. Jau pirmąją viešnagės dieną mus, kartu su kitais projekto dalyviais, pasitiko oficiali sutikimo ceremonija „Rayko Tsonchev“ privačioje turizmo ir verslo gimnazijoje. Kol mes vieni su kitais pažindinomės, projekto koordinatoriai dalyvavo Dobrič miesto radijo laidoje. Dalinosi mintimis apie kiekvienos šalies ekonominę padėtį, jaunimo nedarbo problemas, siūlė idėjas, kaip tas problemas spręsti. Kalbėjo apie šalies užimtumo politiką, pristatė projekto veiklas.

Antrąją viešnagės Bulgarijoje dieną lankėmės įvairiose Dobrič verslo įmonėse. Apsilankėme antrinių žaliavų perdirbimo, salotų gaminimo ir santechnikos įrangos įmonėse. Taip pat turėjome galimybę pasivaikčioti po Dobrič miesto senamiestį, pasigėrėti miesto architektūra.

Trečiąją kelionės dieną savo akiratį plėtėme lankydamiesi Balčiko mieste. Tai vienas iš gražiausių Bulgarijos miestų, esantis apie 500 km. nuo Bulgarijos sostinės Sofijos ir apie 40 km. nuo Varnos, kuriame yra apie 12 tūkstančių gyventojų. Tai trečias pagal dydį šalies uostamiestis (po Varnos ir Burgaso). Aplankėme vieną iš labiausiai lankomų turistinių įdomybių Balčike – Botanikos sodą, kur stebėjome unikalią kaktusų kolekciją, ir Rumunijos karalienės Marijos Ediburgietės rezidenciją. Grožėjomės neapsakomo grožio vaizdais, atsivėrusiais nuo Kaliakra iškyšulio. Apžiūrėjome ir Varnos miesto lankytinas vietas.

Susitikimo metu ne tik gėrėjomės svečios šalies grožiu, bet ir atlikome įvairius praktinius darbus. Net dvi dienas, pirmąją ir ketvirtąją, kūrėme verslo planą, kaip įveikti Dobrič miesto ekonomines ir demografines problemas. Mes, 5 grupės po 8 mokinius iš įvairių šalių, kūrėme netradicinio mąstymo verslo planus, siūlėme įvairias idėjas: sveikatos medicinos centro, „Obuolių slėnio“, prekybos centro, „Ja habite!“ (aš gyvenu!). Visus labiausiai sužavėjo ir pirmąją vietą laimėjo „Obuolių slėnio“ idėja, kurią kūrusioje komandoje buvo ir mūsų mokyklos mokiniai: Antanas Kiekšas, Žavinta Kakčiūkaitė, Karolina Markutytė. Trečiąją vietą laimėjo „Prekybos centro“ idėjos kūrėjai, kurių tarpe buvo dar vienas mūsų mokinys – Tadas Jurelevičius. Nors mes šiame projekte esame patys jauniausi, tačiau tai nesutrukdė ne tik aktyviai dalyvauti veikloje, bet ir pasiekti gerų rezultatų. Dirbdami komandoje, dalijomės darbą, siūlėme idėjas, skaičiavome pelną, išlaidas, ruošėme pristatymus, juos demonstravome.

Galiausiai penktosios dienos rytą, atsisveikinę su kitais projekto dalyviais, pradėjome ilgą kelionę namo. Aptarę patirtus įspūdžius, visi vienbalsiai nutarėme, kad visgi džiaugiamės turėję galimybę pagyventi šeimose, pabendrauti užsienio kalba ir taip lavinti savo kalbinius įgūdžius. Lankydamiesi  bene žymiausiose Bulgarijos vietose, praplėtėme turimas geografijos žinias, susipažinome su šalies kultūra, tradicijomis. Dirbdami komandose ne tik lavinome bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, bet ir susipažinome su verslumo pradmenimis.

                                           Pabiržės pagrindinės mokyklos mokinys

Antanas Kiekšas

bottom of page